ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

ازن ژنراتور امروزه روش هاي مختلفي جهت ضد عفوني و از بين بردن باکتري ها و ويروس ها و … درصنعت آب و فاضلاب استفاده مي گردد. يکي از روش هاي نوين و مورد استفاده که به تازگي استفاده ي گسترده اي پيدا کرده است، استفاده از گاز ازن O3 مي باشد. لازم به ذکر است که گاز ازن به عنوان يکي از قوي ترين اکسيد کننده ها و ضد عفوني کننده ها در طبيعت شناخته شده است. مکانيسم عمل به گونه اي مي باشد که اکسيژن (O2) در حضور ولتاژ بالا (High Voltage) به O3 تبديل مي گردد. گاز ازن در آب قابل حل بوده و به صورت محلول در مي آيد.


امروزه يکي از اصلي ترين سيستم هاي که درگنايي و ضدعفوني کردن آب و فاضلاب موردتوجه بسياربالايي قرار گرفته است استفاده از دستگاه ازن ژنراتور مي باشد. که به دليل نداشتن موادشيميايي و زيان آور براي انسانها و يا جانوران درتمامي کشورهاي پيشرفته جايگزيني مناسب کلرزن مايع و کلرزنگازي قرارگرفته است. به تازگي با توجه به شناخت و آشنايي با قابليت هاي دستگاه ازن ژنراتور تمايلي زيادي به استفاده از اين سيستم و جايگزيني با ساير روش هاي گنايي موجود را دارند. استفاده دستگاه ازن ژنراتور به جاي استفاده از پکيج تزريق کلر يا سيستم هاي الکتروليز دراستخرهاي شنا مورد استفاده قرار ميگيرد. عوارضي از قبيل خشکي و سوزش پوست و چشم و حساسيت تنفسي بعضي از انسانها به بو و خاصيت کلر بيشتر استخرهاي شنا و تفريحي بابت ضدعفوني آب استخر رو به استفاده از دستگاه ازن ساز آورده اند. اين نوع سيستم ها با توجه به قيمت بالاي که در ابتدا براي استفاده کنندها دارد ولي به مرور زمان از نظرصرف هزينه بسيار پايين تر از پکيج تزريق کلر مي باشد.


ژنراتور ازن چيست و چه کاربردي دارد


استفاده از گاز ازن يکي از روش هاي نوين در ضدعفوني کردن آب مي باشد. ازن O3  به صورت طبيعي در طبيعت يافت نمي شود. در واقع با تحت تابش قرار دادن O2  ازن توليد مي شود. ازن ژنراتور برخلاف کلر هيچ باقيمانده اي در آب ندارد و سبب سوزش چشم و اثرات اين چنيني نمي باشد.

در صورتي که دستگاه ازن ژنراتور و کلر زني تواماً استفاده شود سبب کاهش مصرف کلر تا 80درصد مي گردد.ژنراتورهاي ازن موجود و سيستم تامين انرژي آن در واقع نسل سوم فناوري توليد ازن هستند. ژنراتورهاي ابتدايي معمولا قادر بودند که روزانه 250 پوند ازن توليد کنند و بازدهي آن ها در صورت استفاده از هواي خشک يک درصد وزني و در صورت استفاده از گاز اکسيژن با خلوص بالا، 4 درصد وزني بود.

در مقايسه، قابليت ژنراتورهاي ازن کنوني اين است که قادرند تا 4 هزار پوند ازن در روز توليد نمايند و با استفاده از اکسيژن با خلوص بالا بازدهي آن 10 تا 12 درصد وزني است. پيشرفت فناوري ژنراتور ازن باعث کاهش چشمگير هزينه ي انرژي مصرفي و مواد شيميايي نسبت به نسل هاي قبلي شده است.


کاربرد ازن ساز در صنايع :  • تصفيه خانه هاي آب و تصفيه خانه هاي فاضلاب هاي بهداشتي و صنعتي

  • استفاده از ازن در مجموعه استخرهاي شنا

  • استفاده از ازن در استخرهاي پرورش ماهي و ميگو و شيلات

  • استفاده از ازن در تصفيه کردن و ضدعفوني کردن آب مورد نياز در بعضي صنايع مانند صنايع دارويي، صنايع پتروشيمي و نفت، صنايع نساجي و …

  • استفاده از ازن در کارخانه هاي توليد آب شرب و ساير مايعات نوشيدني

  • استفاده از ازن در ضدعفوني کردن سطوح و ديوار و ظروف کارخانجات مواد غذايي

  • استفاده از ازن در از بين بردن بوي نامطلوب در فضاهاي مختلف

  • استفاده از ازن در بخش کشاورزي و گلخانه

  • ازن خانگي براي گنايي لباس و ديگر لوازم خانه…


مزاياي استفاده از ازن


گاز ازن به واسطه خاصيت اکسيد کنندگي بالايي که دارد، مانند ساير مواد ضدعفوني کننده، باکتري ها و آلاينده هاي موجود در آب را اکسيد مي کند. مزاياي مهم استفاده از گاز ازن براي ضدعفوني آب استخر عبارتند از:

- خاصيت بالاي اکسيد کنندگي و قدرت بالاي ضدعفوني

- کاهش مصرف ساير مواد ضد عفوني کننده از جمله کلر

- عدم تأثير روي PH آب 

- افزايش کارايي ها از طريق ه کردن آلاينده ها و ذرات موجود در آب

مهمترين محدوديت ازن، ناپايدار بودن آن است. به همين دليل، استفاده از ازن به تنهايي براي ضدعفوني استخر، توصيه نمي شود.


قيمت دستگاه ازن ساز


ازن ساز توليدي شرکت هاي مختلف با توجه به کيفيت محصولات مورد استفاده در ساخت پکيج تزريق ازن متفاوت است. شايد بتوان گفت قيمت دستگاه ازن زن در مقياس هاي کوچک پارامتري وابسته به جنس قطعات مصرفي دارد ولي در سايزهاي بزرگ بطور مثال در تعيين قيمت يک دستگاه ازن ژنراتور 2 کيلوگرم در ساعت تکنولوژي توليد دستگاه ازن ساز اهميت زيادي دارد. براي آگاهي از قيمت ازن ساز نياز داريد تا با کارشناسان اين امر تماس حاصل نماييد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

darsina اطلاعات کامپیوتری Matthew lalekhani15 Richard ABGINEH PHOTOGRAPHIC STUDIES INSTITUTE وبلاگ کارماکاوان Shannon Eric ایران پیشرو